SKF

1928 yılından bu yana Türkiye`de faaliyet gösteren SKF Türk ülkemizdeki yabancı sermayeli tek rulman firmasıdır. SKF Türk; distribütörleri, geniş stok çeşidi, yaygın mühendislik, eğitim ve servis teşkilatıyla rulman sektöründe Türkiye` de en kolay ulaşılabilen bir servis şirketidir.

SKF Türk 1996 yılında rulman sektöründe ilk olarak ISO 9002 Kalite Sistem Belgesi, 2002 yılında Toplam Kalite Büyük Ödülünü, 2004 yılında Avrupa Kalite Başarı Ödüllerini almıştır. SKF Türk' ün kalite yolculuğu 6 Sigma çalışmalarıyla devam etmektedir. SKF müşteri memnuniyetini en önemli ilke olarak benimsemiştir.

skf eren rulman
 

Rulman Hakkında

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte endüstriyel işletmelerin eskiye oranla satın aldıkları ürünlerden beklentileri artmaktadır.

SKF yıllarca bu anlayışın önderliğinde Türkiye'de ve yurtdışında kullanılarının ihtiyaçlarını ve isteklerini düşünerek teknik bilgi ve know-how'ı ile kendi sektörünün baş aktörü olarak yoluna devam etmektedir.

SKF bu amaç doğrultusunda ilerlerken beş ayrı platformda çalışmalarını devam ettirmektedir; rulman, mekatronik, sızdırmazlık elemanları, yağlama sistemleri ve servis hizmetleri. Rulman platformu diğer dört platformun da temelini oluşturan, kuruluştan bu yana sürekli gelişen ve yenilenen bir platformdur.

Bu platform pek çok ürünü kapsamaktadır. Bunların içerisinde sabit bilyalı, çift sıralı oynak bilyalı, çift sıralı oynak makaralı, eğik bilyalı, silindirik makaralı, konik makaralı, eksenel bilyalı, silindirik eksenel bilyalı, çift sıralı makaralı eksenel rulmanlar gibi rulman teknolojisinin kilometre taşı ürünler yer alırken bunun yanında paslanmaz sabit bilyalı, keçeli çift sıralı oynak makaralı, Carb rulmanlar, hibrit sabit bilyalı rulmanlar, Insocoat rulmanlar, yüksek sıcaklık rulmanları, yüksek sıcaklık y-rulmanları, Nowear rulmanlar, katı yağ ile yağlanan rulmanlar ve enerji tasarruflu rulmanlar gibi performans ve verimliliğin arttırılması için pekçok açıdan avantaja sahip ürünleri de içermektedir. Hibrit rulmanlar; kirlilik, zayıf yağlama, elektrik akım geçişi, yüksek şaft hızı, vibrasyon, korozyon ve vakum gibi problemlerin baş gösterdiği noktalar için çözüm olarak üretilmiştir.

Ürünlerimizle ilgili teknik bilgilere ve ölçü listelerine katalog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.