THK Hakkında

THK'nın yaratıcı fikirleri ve benzersiz teknolojisi sayesinde şirket, Lineer Hareket (LM) Kızağı mekanizmasının geliştirilmesinde dünya çapındaki öncülerden biri haline geldi. Bugün, LM Kızak aletleri, birçok endüstride mekanik ve elektronik sistemlerin vazgeçilemez bir bileşenidir.
Ayrıca THK, müşterilerine dünya çapında destek sağlamak amacıyla ürettiği Bilyeli Freze, Vidalı Bilyeler, Bağlantı Bilyelerini de kapsayan diğer birçok benzersiz mekanik bileşeni geliştirdi.

Şirket adını THK nın açılımı olan, Toughness, High Quality, ve Know-how (Dayanıklılık, Yüksek Kalite ve Teknik Bilgi)’dır Teknolojik gelişimimizde ve ürün üretim sürecimizde bu üç prensip üzerinde yoğunlaşarak, toplumun ve endüstrinin ilerlemesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu sitede, geliştirdiğimiz birçok teknolojiyi ve ürünü size tanıtma fırsatını kullanacağız.

 

Lineer Hareket (LM) Kızaklarda öncü

Makinelerin hareketli parçaları, döner, lineer ya da ikisinin bileşimi olarak sınıflandırılabilir. Yaklaşık 110 sene önce makaralı rulman geliştirilmesi ile birlikte dönme yoluyla temas, dönme hareketini gerçekleştirmede standart bir yöntem haline gelmiştir. Bu olay, büyük bir teknolojik devrimi de beraberinde getirmiştir. Dönme yoluyla temas, hareket enerjisini saklayıp sürtünme direncini de en az seviyede tutarak makinelerin performansını büyük ölçüde arttırdı. Bununla beraber, lineer hareket alanındaki benzer bir gelişme on kat daha önemli olsa da, dönme yoluyla temas ile gerçekleşen lineer hareketin oluşumu uzun zaman almıştır.

Lineer Hareket (LM) Kızağı

 

THK, önceleri çözülmesi çok zor bir sorun olarak görülen dönme yoluyla temas ile gerçekleşen lineer hareketi, kendine özgü teknolojik yöntemlerini kullanarak çözdü ve 1972 yılında, dünyada Lineer Hareket (LM) Kızaklarını geliştiren ve ticarileştiren ilk şirket oldu. Lineer hareket sistemi, gelişmiş mekatronik aletlerin doğruluğu, hızı ve iş gücünden tasarrufu konularında hızlı gelişmeler sağladı. THK'nın LM Kızakları sayesinde makine araçları ve endüstriyel robotlar yoğun dikkat gerektiren işlemleri yapabilir hale geldi ve yarı-iletken üretim aletleri mikron altı birimlerde çalışabilir hassasiyetlere ulaştı. Son zamanlarda, bu sistemler, sıvı kristal üretim hatları, demiryolu vagonları, yardımcı taşıtlar, medikal ekipmanlar, gökdelenler, konutlar ve eğlence aletlerinde kullanılmıştır.

Ürünlerimizle ilgili teknik bilgilere ve ölçü listelerine katalog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.