INA Hakkında

Schaeffler Grubu INA marka motor, şanzıman ve dünya çapında endüstri için rulmanlar, kayar yataklar ve doğrusal sistemler gibi hassas bileşenlerinin geliştirilmesi ve üretimi ile 60 yıldır faaliyet göstermektedir.

Schaeffler Group; sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler; motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemlerin yanı sıra birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümleri ile birlikte "Gelecek için Mobilite" stratejisini şekillendirmektedir. Dünya çapında yaklaşık 84.200 çalışanı ile Avrupa'nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50'den fazla ülkedeki yaklaşık 170 ayrı konumda bulunan üretim tesisleri, AR&GE merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Schaeffler Group, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG'ın Schaeffler Group'a katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamıştır. Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA, FAG ve Ruville markaları ile otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler'in Türkiye'deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.

Ürünlerimizle ilgili teknik bilgilere ve ölçü listelerine katalog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.